Rettelse: X-bundet hypofosfatemi

    ()

    sporsmal_grey_rgb
    Artikkel

    Tidsskr Nor Legeforen 2025; 145. doi: 10.4045/tidsskr.24.0476.

    I forfatterinformasjonen om Lena Lande Wekre skal adressen være: TRS kompetansesenter for sjeldne diagnoser, Sunnaas Sykehus HF. (Rettet 28.2.2025)

    I biografien skal det stå: Lena Lande Wekre er ph.d., overlege og representant i styringsgruppen for ERN Bond – European Reference Network for Rare Bone Disorders. (Rettet 28.2.2025)

    Under interessekonflikter skal det stå: Hun er ubetalt medlem i styringsgruppen for en global studie i regi av Mereo/Ultragenyx. (Rettet 28.2.2025)

    I forfatterinformasjonen om Guri Grimnes skal det under interessekonflikter stå: Forfatteren har fylt ut ICMJE-skjemaet og oppgir ingen interessekonflikter. (Rettet 28.2.2025)

    I første avsnitt under mellomtittelen «Epidemiologi og patogenese» skal det stå: X-bundet hypofosfatemi er forårsaket av varianter i fosfatregulerende endopeptidase (PHEX)-genet, og er en arvelig X-bundet dominant tilstand. (Rettet 3.3.2025)

    I forfatterinformasjonen om Tormod B. Krüger skal adressen være: Avdeling for oral kirurgi og oral medisin, Institutt for klinisk odontologi, Det odontologiske fakultet, Universitetet i Oslo. (Rettet 5.3.2025)

    I forfatterinformasjonen om Janne E. Reseland skal adressen være: Klinisk forskningslaboratorium og Avdeling for biomaterialer, Institutt for klinisk odontologi, Det odontologiske fakultet, Universitetet i Oslo. (Rettet 5.3.2025)

    Kommentarer  ( 0 )
    PDF
    Skriv ut
    Kommenter artikkel

    Anbefalte artikler