Nye spesialister

Artikkel

Vedtak mottatt fra Helsedirektoratet i perioden 1.10. 2013 – 31.10.2013. Overføring av spesialistgodkjenning fra et annet land er angitt med navn på land.

Allmennmedisin

Ahmad, Dlair

Bakke, Klaus

Bjaanes, Snorre Osmund

Christensen, Marius

Henden, Kristin

Jacobsen, Michael – Danmark

Kvideland, Katrin

Monsen, Stina Lind

Norberg, Christina Elisabet – Sverige

Payvand, Arya – Sverige

Pliadiene, Ilona

Schulz, Ole Morten

Silsand, Yngve

Svenningsen, Hege

Thomassen, Gro

Vikebø, Wivi

Øyane, Nicolas Melchior Frederic

Allmennmedisin – fornyelse

Aasebø, Elin Gro Michaelsen

Abedali, Adel

Agdestein, Sjur

Arnesen, Per Kristian

Björnsson, Reynir Björn

Bjørnå, Stig

Dyrdal, Audun

Eikeland, Øystein

Fagerberg, Ellen Anita

Finckenhagen, Morten

Gjølstad, Bente

Gunnarson, Dagrun

Hakestad, Håvard

Hansen, Lis Verner

Haug, Trine

Hauge, Erik Olai

Heggem, Hallgeir Jarl

Heier, Kai Ottar

Henriksen, Lasse

Hersvik, Ragna Thime

Hovdet, Morten

Jacobsen, Ole Victor

Kallay, Ingeborg Maria

Karlsen, Stein

Kase-Berg, Morten

Knudsen, Dag Arild

Kongshavn, Trygve Meidell

Kvammen, Håkon

Lehn, Odd Fredheim

Løvli, Ole Christen

Meen, Eivind

Moe, Ragnar

Moen, Birgitte Sæther

Moum, Hanna

Nerbøvik, Lars Tore

Nordgren, Kerstin Evy Irene

Nystuen, Kjell

Olsen, Jan Helge

Perstølen, Torunn

Rotenberg, Daniel Kaminsti

Rønning, Helge

Sand, Ola

Sandvik, Terje

Singsaas, Gunhild Karense

Stangeland, Torlaug Kari

Støren, Reidar

Tesfaghabr, Zewenghil G.

Thomassen, Svein Øivind

Thomle, Sigurd Berbom

Thorsen, Bente

Tjensvoll, Lars

Vik, Øystein

Welle, Svein

Wold, Nils Espen Hauff

Zapffe, Anne Marie

Ågotnes, Hans Martin

Anestesiologi

Bjarby, Ulf Johan – Sverige

Fladby, Hege

Gurtskaya, Vitaly – Sverige

Hagemo, Jostein Skjalg

Lundgren, Lars-Göran – Sverige

Nordby, Anders

Ringlstetter, Lars Volker

Segelmann, Jerker Carl Simon – Sverige

Sicard, von Phillipp Urban – Sverige

Stalschmidt-Hildebrandt Sabine – Tyskland

Stokkeland, Ann Cecilia Margareta – Sverige

Svedahl, Augstein

Arbeidsmedisin

Gulbrandsen, Marit

Borander, Anne-Katrine

Barne- og ungdomspsykiatri

Kvello, Ane

Malik, Sadaf

Roaas, Geir Helge

Skokauskas, Norberas – Irland

Barnesykdommer

Andresen, Jannicke Hanne

Heier, Martin

Wæhre, Anne

Blodsykdommer

Frøen, Hege

Fordøyelsessykdommer

Beyene, Bekele Gergiso

Herter, Ralph Michael

Røe, Pål

Fysikalsk medisin og rehabilitering

Kjeldberg, Ingvild Rostad

Kwiet, Ariane Jessica – Tyskland

Fødselshjelp og kvinnesykdommer

Finanger, Trine

Rozsa, Daniella Judit

Wassen, Lotta Ann-Charlotte Tora Maria – Sverige

Zubor, Pavol – Slovakia

Generell kirurgi

Al-Hasnawi, Muwaffaq Abdulabbas – Danmark

Müller, Stig

Nilsson, Inga-Lene Yvonne – Sverige

Rekstad, Lars Cato

Geriatri

Gulsvik, Anne Kristine

Nakling, Arne Exner

Røe, Pål

Hjertesykdommer

Dagstan, Khaled Ahmad – Sverige

Finsen, Alexandra Vanessa

Haugsdal, Laila

Harreuter, Alexander – Tyskland

Leiren, Olav Magne

Lekholm, Carl Fredrik – Sverige

Ritschel, Vibeke Nordmo

Hud- og veneriske sykdommer

Danielsdottir, Thorhildur Margret – Sverige

Immunologi og transfusjonsmedisin

Bajeland, Livia

Indremedisin

Ali, Taha Mustafa

Burenhult, Ewa Louise Henricsdotter – Sverige

Finsen, Alexandra Vanessa

Granseth, Tone

Gulsvik, Anne Kristine

Haugsdal, Laila

Harreuter, Alxander

Helleberg, Bernt Harald

Jackevicius, Egidiljus – Litauen

Jenssen, Kristin Birgithe

Kaczor-Felska, Malgorzate Jadwiga – Polen

Larsen, Stian

Lekholm, Carl Fredrik – Sverige

Moe, Per Christian

Røe, Pål

Klinisk farmakologi

Bjånes, Tormod Karlsen

Lungesykdommer

Moe, Per Christian

Medisinsk mikrobiologi

Wågø, Anne Grete

Nevrokirurgi

Andreassen, Lasse

Sørlie, Andreas

Utheim, Nils Christian

Wiedmann, Markus Karl Hermann

Nevrologi

Frøytland, Ingve

Grebeliouk, Ioulia – Danmark

Yaseen, Sheik Ryaz

Nyresykdommer

Aronsen, Tommy

Granseth, Tone

Onkologi

Kvåle, Rune

Yri, Olav Erich

Ortopedisk kirurgi

Andersen, Mette Renate

Aaen, Jørn Ståle

Daibes, Kamil

Hesla, Eirik Randolph

Ottar, Trond Hauland

Rosenberg, Benny – Danmark

Vik, Jarle

Patologi

Orszagh, Vivian Cecilie

Valla, Marit

Plastikkirurgi

Brekke, Ragnvald Ljones

Isaksen, Torgrim

Psykiatri

Arvesen, Bente Lise

Bar-Nathan, Assaf

Dimitrova, Svetla Velikova – Bulgaria

Halvorsen, Niclas Jørgen Nilsson

Haartveit, Gunvor Maria

Hosil, Martina Renate Gisela – Tyskland

Johansson, Carl Fredrik Allan – Sverige

Johnsen, Liv-HegeMeyer, Magnus

Slåstad, Ivar Edvard

Tennebekk, Marina Nikolaevna

Toresdatter, Annette

Radiologi

Alshamari, Muhammed – Sverige

Brun, Jack Roddy – Sverige

Hasan, Samir Issa Othman

Mack, Karsten – Sverige

Törnqvist, Lena Elisabeth

Revmatologi

Herder, Ingrid

Samfunnsmedisin

Mukhtar, Zahid

Urologi

Müller, Stig

Ruggiero Gabriele – Italia

Øyesykdommer

Gram, Camilla

Haugen, Agnes Aabel

Kongsrud, Anne Snoek

Veiby, Nina Charlotte

Nye veiledere

Godkjent i sentralstyrets møte 23.10. 2013

Veileder i arbeidsmedisin

Farestvedt, Rita

Kompetanseområder

Følgende ble godkjent i sentralstyrets møte 23.10. 2013

Kompetanseområdet alders- og sykehjemsmedisin

Ore, Stephan

Anbefalte artikler