Nye spesialister

Artikkel

Vedtak mottatt fra Helsedirektoratet i perioden 01.02. – 29.02. 2012. Øverføring av spesialistgodkjenning fra et annet land er angitt ved navn på land.

Allmennmedisin

Buene, Janne Fjelltun

Geving, Mari-Ann

Gulbrandsen, Kari Statle

Høivik, Finn Marum

Kern, Jürgen – Sverige

Mejer, Rike Obel – Danmark

Mosdøl, Hallvard

Mæland, Håvard

Nazaretian, Nadezda

Njærheim, Arne Christian

Valio, Tommy Alexander

Allmennmedisin – fornyelse

Aadahl, Bjørg

Bjertnæs, Jakob Petter

Bjørkly, Sonja Elisabeth

Bjørnberg, Jan Fredrik

Braadland, Hans

Bråtveit, Aslak Sigurd

Carlsen, Christian Redisch

Erler, Regine

Espegren, Turid

Fikke, Lars Erik

Fjeldheim, Jan Håkon

Gaarden, Per-Arne

Haugsbø, Sturla

Hertog, Jacob Herman den

Hika, Alemayehu

Holtestaul, Aslak

Hynne, Stine Vevstad

Ingebrigtsen, Bent

Jacobsen, Steinar

Johansen, Rolf Einar

Jomaas, Harald

Jørandli, Inge

Kamp, Bahram Tarafdarfard

Karlsrud, Ole Kristen

Kristiansen, Ole Knut

Kvadsheim, Helge

Lerkerød, Ellen Charlott

Maxwell, Leo Stephen

Midtgarden, Ruth Louise

Pløen, Øystein

Reiso, Harald

Rian, Carene Loss

Rise, Sverre Ove

Rønningen, Tatiana

Rørvik, Finn Bjørn

Samdal, Hans Olav

Skodvin, Kjell Gunnar

Skogstad, Finn

Skyvulstad, Hilde

Sletten, Torunn Enger

Staff, Nils Erling

Sunde, Karl Sivert

Vivelid, Åshild Larsdotter

Anestesiologi

Abrahamsen, Håkon Bjorheim

Doksrød, Tron Simen

Dubniks, Maris – Sverige

Hedin, Lena Annika Kristina – Sverige

Barne- og ungdomspsykiatri

Tryggvason, Páll – Sverige

Barnesykdommer

Andrejeva, Anita – Latvia

Helgheim, Vegard

Blodsykdommer

Ysteng, Peter Krane

Fysikalsk medisin og rehabilitering

Løvaas, Helene

Martinkiene, Dalia – Litauen

Fødselshjelp og kvinnesykdommer

Hallberg, Ingvild

Langhoff-Roos, Jens – Danmark

Skoglund, Bengt Johan Torsten – Sverige

Tropé, Ameli Ellen Claesdotter

Generell kirurgi

Sund, Ingvar Peter

Hjertesykdommer

Vanke, Petter

Hud- og veneriske sykdommer

Guldbakke, Kjetil Kristoffer Skjerdal

Kiss, Judit – Ungarn

Indremedisin

Butkute, Giedre – Litauen

Christiansen, Jon Runar

Hovda, Knut Erik

Mordal, Geir Christian Enli

Skjetne, Kyrre

Waagsbø, Bjørn

Nevrologi

Alteheld, Lars Holger

Nyresykdommer

Mordal, Geir Christian Enli

Onkologi

Dybdahl, Brit

Ortopedisk kirurgi

Aguto, Akau Agany

Patologi

Fredheim, Lene Marie

Knutvik, Gøril

Lund, Jacqueline Alice

Siegersma, Jan Eize – Nederland

Vågan, Torolf

Plastikkirurgi

Mørk, Ine Trønnes

Psykiatri

Olszewski, Pawel Piotr – Sverige

Svalastoga, Mette

Radiologi

Lange, Klaus – Tyskland

Reisæter, Lars Anders Rokna

Rezai, Mehran

Revmatologi

Bruun, Trude Jannecke

Kruse, Julia Roganskaya

Urologi

Lundeby, Eskild

Øre-nese-halssykdommer

Schymalla, Thomas Stefan – Tyskland

Øyesykdommer

Basit, Sammy

Erdélyi, Béla – Ungarn

Nye veiledere

Følgende ble godkjent i sentralstyrets møte 15.2. 2012

Psykoterapiveileder i barne- og ungdomspsykiatri

Berdal, Bettina Beil

Veileder i kognitiv terapi

Lindgren, Solveig Marianne

Lindvig, Torgeir

Løbben, Wenche

Anbefalte artikler