Nye spesialister

Artikkel

Godkjent i sentralstyrets møte 15. mars 2005

Allmennmedisin

Brattland, Trond

Ernø, Dag Asbjørn Omholt

Høegh, Kurt – overført fra Danmark

Nystøl, Geir

Roarsen, Øyvind

Sagabråten, Ståle Onsgård

Sayar, Masoud

Veuskens, Christian

Allmennmedisin – fornyelse

Anderssen, Rannei

Adelved, Benny

Berz, Andrea

Borgen, Ulf Runar

Børve, Harald

Corneliussen, Halfdan

Dale, Oddvar

Dolva, Astri Marie

Eriksen, Terje

Eskeland, Halvard

Folkvord, Lasse

Golding, Michael

Gregertsen, Kjeld

Guldal, Ingjerd

Haflan, Tord Wang

Hafstad, Per-Erik

Hansen, Trond Egil

Haraldsen, Solveig Skaug

Haugland, Berit Østbø

Heienberg, Axel

Høivik, Hege

Kanter, Jon

Karper, Sverre Trygve

Larssen, Torleif J.

Liberg, Magdalene Villar

Lier, Jan

Lindholm, Lars

Lindås, Jan Petter Seip

Løvland, Harald Eik

Myhre, Thor

Natvik, Hallvard

Nilsen, Frøydis Skjelbred

Olsen, Anne Grethe

Opedal, Einar

Pedersen, Roar

Ramstad, Gunnar

Rød-Larsen, Sjur

Samdal, Hans-Olav

Sele, Halvard Wannag

Sharma, Satya

Shetelig, Erik

Simonsen, Jan B.

Sollid, Rolf Egil

Syvertsen, Jan Otto

Sørheim, Lars Helge

Terland, Kristin

Terland, Ole

Tjeldflaat, Leiv B.W.

Toreid, Vidar

Åm, Ingjald

Anestesiologi

Bencsik, Gabor¹– overført fra Sverige (Ungarn)

Hansdottir, Vigdis – overført fra Sverige

Larsson, Jan Ole Kristen – overført fra Sverige

Vitalijus, Genys²– overført fra Litauen

Barne- og ungdomspsykiatri

Ulberg, Randi

Barnesykdommer

Døhlen, Gaute

Tveit, Malgorzata Dorota P.

Blodsykdommer

Ghanima, Waleed Khalid – overført fra Sverige

Fysikalsk medisin og rehabilitering

Ader, Tiina²– overført fra Estland

Kvinge, Øyvind Toney

Fødselshjelp og kvinnesykdommer

Anderssen, Elena Sergeevna – (fagområdelisens)

Dahl, Gunn Fallås

Lundring, Martin N.G. Pogorzelski

Rognan, Vibeke

Tiboldi, Tibor² – overført fra Ungarn

Gastroenterologisk kirurgi

Olafsson, Sverrir

Generell kirurgi

Svedas, Vyturys²– overført fra Litauen

Thomassen, Hans Thorwild

Hjertesykdommer

Eikenæs, Einar

Indremedisin

Alfsvåg, Marit E. Apeland

Haugaa, Kristina Hermann

Løvø, Mona Grete Skivenesvåg

Medhus, Asle Wilhelm

Raouf, Nezar Hikmet

Wader, Karin Fahl

Kjevekirurgi og munnhulesykdommer

Moen, Oddvar

Nevrologi

Marienhagen, Kirsten

Risvoll, Hilde

Sættem, Odd Oddsønn

Nukleærmedisin

Maal, Hamid Beheshti

Onkologi

Fosså, Alexander

Lehne, Knut Gustav

Marienhagen, Kirsten

Semb, Karin Agnethe

Ortopedisk kirurgi

Janbu, Torunn

Lapinskas, Saulius Rytas¹ – overført fra Sverige (Litauen)

Nordbø, Åshild

Overrein, Stein-Ketil

Plastikkirurgi

Jonsson, Hans Niclas – overført fra Sverige

Siersen, Hans Erik – overført fra Danmark

Psykiatri

Mohgaddam, Farzad Kalmarzi

Reier, Inger Elisabeth

Snilsberg, Bjørn

Syed, Hala Binte Saad

Østraat, Trond

Radiologi

Kingsrød, Magnus

Mortensen, Rica Gueco – (fagområdelisens)

Vang, Erik

Revmatologi

Garabet, Lamya Samir Noori – overført fra Sverige

Urologi

Thomassen, Hans Thorwild

Veileder i gruppeterapi/psykiatri:

Aarrestad, Ragnhild

Berg, Else Margrethe

Djerv, Lasse

Gjelstad, Kari

Guttormsen, Gro Lisbeth

Hjort, Christian

Høifødt, Tordis Sørensen

Mällberg, Elisabeth Veyret

Rivkin, Eric

Røstrum, Ola

Urnes, Øyvind

Veileder i samfunnsmedisin

Andersen, Gunnar

¹ Konvertering av spesialistgodkjenning fra de ti nye EU-landene via et nordisk land

² Konvertering av spesialistgodkjenning fra de ti nye EU-landene på bakgrunn av ervervede rettigheter

Anbefalte artikler