Nye spesialister

Artikkel

Nye spesialister

Vedtak mottatt fra Helsedirektoratet i perioden 1.4 – 30.4. 2013.

Overføring av spesialistgodkjenning fra et annet land er angitt med navn på land.

Allmennmedisin

Albrektsen, Gry Elise Amundsen

Al-Rubaiy, Firas Ali – Sverige

Alstrøm, Kirsten Bitz – Danmark

Hansen, Jan John – Danmark

Hassfjord, Øyvind

Holm, Bjørnar

Karlsson, Börje Anton Edvin – Sverige

Lundberg, Ulf Lennart – Sverige

Nordberg, Per Johan – Sverige

Shilop, Elena

Skjekkeland, Cathrine Jacobsen

Stangeland, Lars Ole

Tapok, Narges Behzad – Sverige

Allmennmedisin – fornyelse

Aasen, Bjørn Martin

Bartnes, Berit

Berge, Sidsel Laderud

Blatter-Krog, Margarete

Bondevik, Gunnar Tschudi

Duch, Anna

Eide, Norunn Kirkebø

Endresen, Torfinn

Erichsen, Truls Birger

Grimstad, Turid Krogstad Hanssen

Gullberg, Marit Kristin

Haaland, Per Ole

Høiberget, Olaug

Idehen, Norman I.

Johnsen, Guttorm Dahl

Jonasmo, Kåre

Kaur, Navneet

Kopperud, Anette Maria

Krogh, Rolf Erik von

Kvalsvik, Hans

Lerfaldet, Mette Christin

Rabe, Ragnar

Reinertsen, Bjørg Aasland

Reiten, Kåre

Svindland, Marianne van Sigheim

Sørensen, Anne Sissel

Thierbach, Maria Antoinette Claire

Walig, Jan Cornelis

Westad, Gunn Ingeborg Johnsen

Åberg, Svein

Anestesiologi

Ballestad, Jonas Røe

Bolling, Anders Fredrik – Sverige

Hennig, Beate – Tyskland

Hennig, Gunnar – Tyskland

Noubani, Mohammed Yacoub – Sverige

Rutfors, Per Johan – Sverige

Barne- og ungdomspsykiatri

Oxblom, Eva Maria – Sverige

Barnekirurgi

Björnsson, Sigurdur – Sverige

Barnesykdommer

Brodwall, Kristoffer Myrstad

Bryne, Gerd Synnøve

Hochnowski, Krzysztof

Lølandsmo, Carl Edvard

Munthe-Kaas, Monica Cheng

Sirnes, Eivind

Skei, Erik Borge

Tveit, Line Merete

Vikskjold, Florin Berge

Wathne, Anita Christine Senstad

Bryst- og endokrinkirurgi

Riis, Margit Leonie Hesla

Endokrinologi

Milova, Petya Petrova

Fordøyelsessykdommer

Heitmann, Richard

Fødselshjelp og kvinnesykdommer

Mühlan, Axel – Tyskland

Sääv, Ingrid Mary – Sverige

Gastroenterologisk kirurgi

Gersöne, Björn

Generell kirurgi

Björnsson, Sigurdur – Sverige

Thörn, Lars Magnus – Sverige

Hjertesykdommer

Dale, Ane Cecilie

Hagen, Yvonne Christine

Johnsen, Åse Kathrine Wold

Hud- og veneriske sykdommer

Stanescu, Adrian Tudor – Romania

Indremedisin

Aronsen, Tommy

Bödvarsson, Magnús – Island

Eilertsen, Anette Løken

Geisler, Maja-Kirstine Uka Wilhjelm

Kalbasi, Siamak

Lærum, Birger Norderud

Mohn, Kristin Greve-Isdahl

Sandviknes, Kenneth

Schmidt, Eva Karin

Sundnes, Gunille Justad

Vensloviene, Kristina

Aabrekk, Tone Bergene

Infeksjonssykdommer

Brandsæter, Bjørn Jardar

Ellingsen, Asbjørn Magnus Køhler

Klinisk farmakologi

Bakke, Eirin

Strand, Maren Cecilie

Lungesykdommer

Lærum, Birger Norderud

Schmidt, Eva Karin

Aakerøy, Lars

Nevrokirurgi

Sepahyar, Kamran

Nevrologi

Henriksen, Julia

Klerk, Kira de

Langård, Gunnar

Larsen, Håvard – Danmark

Odeh, Usama Rimon Francis

Varga, Viktoria

Nyresykdommer

Bödvarsson, Magnús – Island

Nymoen, Øystein

Onkologi

Hämmerling, Katrin

Mordhorst, Anne-Louise Bohr – Sverige

Thomsen, Maria

Ortopedisk kirurgi

Al-Saadi, Zaid Saadi Abdullah – Danmark

Steer, Peter – Sverige

Thambert, Carin Viveke – Sverige

Patologi

Halvorsen, Hanne

Lobmaier, Ingvild Victoria Koren

Plastikkirurgi

Zetlitz, Elisabeth

Psykiatri

Blaauw, André

Casier, Piet Jozef Lena – Danmark

Fosse, Siri Elisabeth

Haug, Dag Elling

Mahmood, Javed Iqbal

Zalubiene, Asta – Litauen

Åhlin, Arne Lennart – Sverige

Radiologi

Cseh, Zoltan – Ungarn

Weiergang, Christian Norman

Revmatologi

Aulin, Karin Christina Elisabet Piehl – Sverige

Christensen, Marianne

Provan, Sella Aarrestad

Samfunnsmedisin

Folgerø, Terese

Koefoed, Vilhelm Ferdinand

Torper, Johan Ludvig

Thoraxkirurgi

Halvorsen, Fredrik Herman

Urologi

Garaj, Peter – Tsjekkia

Molven, Sevat Eivind Løkensgard

Nechita, Florin Vasile – Romania

Wang, Ingrid

Øre-nese-halssykdommer

Mathisen, Eirik

Nye veiledere

Godkjent i sentralstyrets møte 30.4. 2013

Veileder i allmennmedisin

Aandstad, Olav

Innset, Pål

Veileder i kognitiv terapi

Aarrestad, Ragnhild

Kompetanseområder

Godkjent i sentralstyrets møte 30.4. 2013

Alders- og sykehjemsmedisin

Bollig, Georg

Ester, Anette

Kompetanseområde palliativ medisin

Helsedirektoratet har siden oppstart av forsøksordningen med kompetanseområde palliativ medisin 1.3. 2011 gitt godkjenning til følgende spesialister:

Albert, Eva

Bjercke, Janicke Teresa

Bollig, Georg

Brelin, Siri

Brenne, Elisabeth

Bugge, Ellen

Bøgesvang, Anders Elbo

Ester, Anette

Fjeldheim, Jorunn Brekke

Fjæstad, Knut

Hanevik, Målfrid

Haugen, Dagny Faksvåg

Haukeland, Harriet Paus

Hellem, Erik

Husebø, Bettina Sandgathe

Huurnink, Aart

Haartveit, Gunvor

Haavik, Per Egil

Jordhøy, Marit Slaaen

Kjørstad, Odd Jarle

Kvikstad, Anne

Kvitberg, Magnar

Kaasa, Stein

Lundby, Ingrid Hauge

Løhre, Erik Torbjørn

Nordøy, Tone

Normann, Are P.

Ottesen, Stig

Paulsen, Ørnulf

Raknes, Inge

Roaldset, Anne Hilde

Rosland, Jan Henrik

Sigurdardottir, Katrin Ruth

Skanke, Frode

Skarholt, Knut

Skjønsberg, Ane

Strømskag, Kjell Erik

Søderholm, Eva

Takle, Erling Terje

Vagstad, Geirfinn

van Lessen, Anneus

Vig, Jens Christian

von Hofacker, Sebastian

Willke, Anke

Aass, Nina

Anbefalte artikler