Nye spesialister

Artikkel

Vedtak mottatt fra Helsedirektoratet i perioden 1.11. – 30.11. 2012. Overføring av spesialistgodkjenning fra et annet land er angitt med navn på land.

Allmennmedisin

Elgurén, Anine

Hopland, Ingvill Kolshus

Junttila, Leena Marjatta – Finland

Leinan, Tone

Mehmi, Britt Larsen

Murad, Shah

Myklestul, Hans-Christian

Nilsson, Anders Martin – Sverige

Nordahl, Eugenia Komisarenko

Notø, Ann-Trude With

Ocak, Ubbat

Scorpios Angelica

Shehzad, Kasher

Svela, Thilde Camilla

Østhus, Dag Rune

Allmennmedisin – fornyelse

Aanestad, Ragne Lise

Aaserud, Anders Oddmund

Andersen, Per Vidar Klemet

Aronsson, Anne Maria Theresia Eyting

Basmo, Guri Merete H.

Bastøe, Morten

Broen, Peder

Chabené, Marcel

Christiansen, Tom Willy

Crozier, Eli

Danielsen, Rune

Dønnestad, Åse Rømma

Fjeldheim, Jorunn Brekke

Garre-Fivelsdal, Werner Helmut

Gjertsen, Erik

Gjertsen, Merete Spilling

Gretemeier, Keith Hans

Grimsgaard, Monika

Grimstad, Svein Anders

Hammer, Frode Bjørn

Hagen, Knut Erlend

Hanssen, Olav Reinhardt

Hauge-Iversen, Torgeir

Hovden, Astrid Thokle

Ingebrigtsen, Trine

Jacobsen, Arild

Johnsen, Brynjulf Dag

Jørgensen, Tone

Kjelsvik, Øyvind

Kjær, Peter

Kleiven, Anne

Kogstad, Kari Thori

Kulakowski, Jan C.

Körner, Jürgen

Liljedal, Eldrid Norunn

Lohmann, Ole Bodenwald

Ly, Ba-Tong

Mertz, Torben

Midtskog, Alf Ingvar

Mildestvedt, Thomas

Nilsen, Bjørn Werner

Olsen, Bodil Karin Aasvang

Poruba, Igor

Rekve, Marit Thorsheim

Rolfsjord, Nils Martin

Rørå, Toril Thrana

Sakshaug, Roar

Sanhueza, Ellen Charlotte Horneman

Skjæran, Hege Selnes

Smith-Sivertsen, Tone

Sola, Kirsten

Solberg, Inger Thori

Sommerseth, Merethe

Stakkevold, Per A.

Stangeland, Jan Rune

Storm-Larsen, André

Strømmen, Geir Kåre

Sundby, Jon Eivind

Sunde, Harald Gunnar

Svensby, Ville Asbjørn

Sørlie, Rolf

Søvik, Berit

Vangen, Sissel

Visdal-Johnsen, Hans Birger

Werner, Erik Lønnemark

Øyarhamn, Vita Vano

Anestesiologi

Bennegård, Klas – Sverige

Jørgensen, Andreas Vik

Lund, Finn Robert

Arbeidsmedisin

Johnsen, Helle Birgit Laier

Barne- og ungdomspsykiatri

Seim, Astrid Røsland

Barnesykdommer

Bergkvist, Inger Margareta – Sverige

Fysikalsk medisin og rehabilitering

Sergeeva, Angelina Alexandrovna

Fødselshjelp og kvinnesykdommer

Berntzen, Line Sissel Dalgaard

Lømo, Anne Birthe

Steinwall, Ebba Clara Margareta – Sverige

Sun, Chen

Gastroenterologisk kirurgi

Isaksen, Knut Steinar

Generell kirurgi

Hägg, Bernt Sture – Sverige

Helgeland, Mads Tønnes

Hellberg, Carl-Viktor – Sverige

Isaksen, Knut Steinar

Karsrud, Inga

Langer, Steen Kirkeby – Sverige

Månsson, Hans Albin Peter – Sverige

Nybø, Therese-Mari

Skauby, Morten Heier

Wang, Ingrid

Geriatri

Kukuruzovic, Edin

Indremedisin

Dahlberg, Vibeke

Hagen, Yvonne Christine

Hauso, Øyvind

Hembre, Berit Sofie Hustad

Herter, Ralph Michael

Iqbal, Naveed

Jordal, Stina

Sharma, Kapil Kishore

Todorova-Grigorova, Tatyana Gancheva – Bulgaria

Vikse, Bjørn Egil

Aamelfot, Christina

Aarli, Bernt Bøgvald

Infeksjonssykdommer

Sarjomaa, Marjut Anneli

Waagsbø, Bjørn

Karkirurgi

Thorbjørnsen, Knut Lie – Sverige

Klinisk farmakologi

Thaulow, Cecilie Hasselø

Lungesykdommer

Bercea, Raluca Mihaela – Romania

Hansen, Kåre Arild

Leuckfeld, Inga

Tendeland, Tor Erik

Medisinsk mikrobiologi

Andersen, Cecilie Torp

Jørgensen, Silje Bakken

Nevrokirurgi

Helland, Christian André

Sæhle, Terje

Nevrologi

Eek, Camilla

Ma, Ying

Olberg, Henning Kristian

Nyresykdommer

Namtvedt, Tina

Onkologi

Høvik, Berit Helen

Oldenburg, Jan

Vagnildhaug, Ola Magne

Valland, Elena Mordasova

Ødegård, Hilde Presterud

Ortopedisk kirurgi

Babiker, Hassen – Danmark

Didriksen, Allan

Haukenes, Ove Morten

Maricic, Slobodan – Sverige

Seip, Andreas Ottersen

Plastikkirurgi

Husnes, Kjell Vidar

Lauvrud, Anne Therese

Sylvester-Jensen, Hans Christian

Psykiatri

Bergström, Ingegerd – Sverige

Bjørheim, Marit

Brunsvik, Inger Johanne

Eldorhagen, Kristine

Engebretsen, Maria Elisabeth Hagen

Eriksen, Bjørn Magne Sundsbø

Ohnstad, Øyvind

Rutskij, Robert

Ruud, Bodil Margrethe Haugland

Sladovic, Gordana

Radiologi

Al-Ani, Zeiad Selman Majeed

Gunnlaugsson, Eirikur

Haloul, Mohamed Al – Sverige

Hindosh, Dunia F. Saeed

Iversen, Therese Benedikte

Moen, Jon Magnus

Suther, Lene Kathrine Rydén

Revmatologi

Hetland, Helene

Holt, Viktoria

Samfunnsmedisin

Avelsgaard, Håvard

Bruun, Tone

Espeland, Jens

Rutherford, Astrid Eileen

Salberg, Lene Stene

Vidar, Grete

Øre-nese-halssykdommer

Danielsen, Sølve Henning

Fang, Pei

Jacobsen, Gita Gupta

Rømcke, Anna Ellen

Øyesykdommer

Seemann, Jan

Svendsen, Christian

Nye veiledere

Følgende ble godkjent i sentralstyrets møte 12.11. 2012:

Veileder i allmennmedisin

Sundvor, Fuk Tai Poon

Veileder i kognitiv terapi

Myklebust, Marit Katrine

Veileder i psykodynamisk psykoterapi

Hummelsund, Tor Øyvind

Olsen, Annikken

Anbefalte artikler