Nye spesialister

Artikkel

Vedtak mottatt fra Helsedirektoratet i perioden 1.3. – 31.3. 2012

Overføring av spesialistgodkjenning fra et annet land er angitt ved navn på land.

Allmennmedisin

Abbas, Faris

Brobakken, Anne Mathea Kjærbo

Chrichlow, Trine Nystad – Sverige

Eidnes, Gerd-Synne Tveito

Granå, Ronny

Hallmann, Johan Anders – Sverige

Hetle, Elisabeth

Mostad, Line

Olsen, Anders Olof – Sverige

Rossland, Cathrine

Solberg, Eirik Røvde

Wesnes, Stian Langeland

Allmennmedisin – fornyelse

Aarseth, Svein

Arntzen, Nina

Benz, Roman Eugen

Brones, Nina Kjær

Czarnecki, Zbigniew Jan Waldemar

Dyrhaug, Håvard

Fismen, Andreas

Fosse, Anette

Fredriksen, Jannicke Bjørklund

Garcia, Raul Lopez Perez

Giercksky, Tone Cathrine

Gudim, Hilde Beate

Gundersen, Per Christian

Hapnes, Tone

Hatteland, Ansgar

Haugli, Arne

Hensrud, Sigrid

Hognestad, Per Olav

Holm-Johnsen, Solveig

Høvik, Hans

Jahren, Tollef

Khorshidi, Hossein

Kirknes, Svetlana Ivanovna

Klovning, Atle

Kongshaug, Marthe Kristin

Kristoffersen, Alf Oskar

Larsen, Jane Kjersti

Leslie, Cecilia Mary

Ljosland, Irene

Lütken, Jan Fredrik

Mariadasan, W. Kingsley Y.

Michelet, Torstein Hagen

Munthe-Kaas, Herman

Nesje, Lars Andreas

Nielsen, Iris Rellling

Nilsen, Dagfinn Gunnar

Novak, Robert

Offergaard, Pål Christian

Olsen, Odd Karstein

Rødland, Elisabeth Neumann

Røhr, Bente

Sandem, Svend Øyvind

Sass, Stefan

Skjeie, Holgeir

Skjølberg, Endre Osen

Smetbak, Marit Beate

Solheim, Anne Elisabeth

Svanes, Tove Lisbeth

Svoen, Normund Rolleiv

Syrstad, Torgny

Tandberg, Andreas

Truong, Thang Duc

Uzzaman, Asad

Vabo, Stein

Vasegaard, Mogens

Viken, Helge Dag

Walseth, Liv Olaug Tveit

Anestesiologi

Asbjørnsen, Helge

Boczan, Mariusz – Polen

Elzubair, Mamoun Hamed Ali

Nesheim, Thomas

Stensvåg, Vidar

Storm, Benjamin Stage

Ullensvang, Kyrre

Wisløff-Aase, Kristin

Barne- og ungdomspsykiatri

Wulfhorst, Monika Margareta Maria Ilona

Barnesykdommer

Heier, Ingvild

Landehag, Per Jörgen – Sverige

Owczarz, Anna

Reiersen, Tonje

Blodsykdommer

Ernst, Peter – Danmark

Bryst- og endokrinkirurgi

Holmen, Knut

Mathisen, Sven Ross

Fordøyelsessykdommer

Møllerhaug, Odd Bjørge

Fysikalsk medisin og rehabilitering

Gismervik, Sigmund Østgård

Fødselshjelp og kvinnesykdommer

Henning, Karsten

Kozinszky, Zoltán

Lysberg, Hårek Augestad

Michelsen, Trond Melbye

Tiller, Heidi

Wilkosz, Pawel

Gastroenterologisk kirurgi

Botnen, Hans Gunnar

Horneland, Rune

Generell kirurgi

Beiske, Marius Joachim

Dunjic, Branko – Malta

Kjøbli, Eirik

Geriatri

Torp, Audhild Egeland

Hjertesykdommer

Skjetne, Kyrre

Valborgland, Torstein

Wachtell, Bent Kristian – Danmark

Hud- og veneriske sykdommer

Stangeland, Katarina Maria Zak

Indremedisin

Alam, Hany Abou

Asak, Øivind Wessel

Boulland, Line Margrete Levy

Dale, Ane Cecilie

Dale, Jostein

Enger, Hege

Møllerhaug, Odd Bjørge

Overmo, Ingvild Elise

Petersen, Martin

Skrede, Thomas

Infeksjonssykdommer

Damås, Jan Kristian

Enger, Hege

Smith, Ingrid

Karkirurgi

Ramirez, Jeronimo Stefan Acosta – Sverige

Lungesykdommer

Børvik, Trond

Petersen, Martin

Medisinsk biokjemi

Sagen, Jørn Vegard

Skauby, Ragnhild Kristine Heier

Nevrokirurgi

Ivanovic, Jugoslav

Nevrologi

Daae-Qvale, Hans Henrik

Hassel, Bjørnar

Vetvik, Kjersti Grøtta

Nyresykdommer

Boulland, Line Margrete Levy

Overmo, Ingvild Elise

Onkologi

Johansen, Roar

Ørstavik, Sigurd

Ortopedisk kirurgi

Huhnstock, Stefan

Håberg, Øyvind

Petersen, Hein

Patologi

Sætran, Hege Aase

Plastikkirurgi

Stuedal, Christina

Psykiatri

Awais, Muhammad

Eide, Gunn-Vivian

Eide, Roe Brufladt

Eskeland, Shirin Olga

Haugen, Inger Breistein

Lunde, Knut Johannes

Pettersen, Svein Oluf

Svaleng, Tina

Vestvik, Vegard

Walker, David Mark

Radiologi

Hagen, Thijs

Rüger, Beatrice

Sarap, Pirja – Estland

Skarheim, Magne Kolstad

Tarmet, Kadi

Wetting, Silje

Øre-nese-halssykdommer

Andersen, Jan Fredrik

Øyesykdommer

Dahl, Magdi – Sverige

Faber, Rowan Thomas

Mirabelli, Pierfrancesco – Italia

Vedtak mottatt fra Helsedirektoratet i perioden 1.4. – 30.4. 2012

Allmennmedisin

Albrigtsen, Vera

Barstad, Christian

Brodschöll, Frank Thomas

Børger, Jan – Danmark

Dalgård, Elisabeth

Devold, Konstanse Aslaug Sandvik

Flodin, Ruth Ingjerd Lindeland

Grini, Asbjørn Nævdal

Grønvold, Linda Elise

Holte, Johas Jan

Kjølstad, Ellen Judith

Urø, Torhild Elisabeth

Øgaard, Øystein Fjetland

Allmennmedisin – fornyelse

Aanes, Nils Ivar

Aase, Svein Ove

Askim, Roger

Aune, Elny Lise

Carvalho, Aileen Nilsen

Clausen, Stener

Dalbakk, Lene Gjelseth

Enger, Berte Marie Sundby

Fagan, Mark Stephan

Friisk, Carl Fredrik

Hagen, Liv Røst

Hagen, Tone Elisabeth

Haug, Kari Anne

Holmedal, Øystein

Holte, Tor

Kvinlaug, Gerlinde Gunhild Sabine

Langballe, Fredrik

Lien, Aslak Hovda

Misvær, Gunnar

Sallaba, Jörg Dieter

Sandven, Einar Melvær

Skeide, Rolf Andreas

Skogland, Geir

Sollien, Kari

Sung-Kun, Philipp

Sønnesyn, Magni

Vedvik, Arild

Anestesiologi

Carlberg, Per Niclas – Sverige

Dunjic, Emilija – Malta

Fritzson, Anna Xilin Isabelle Phanthog – Sverige

Sivander, Karl Ivar Kristian – Sverige

Barne- og ungdomspsykiatri

Brandén, Nils Svante – Sverige

Barnesykdommer

Alp, Stine

Wojcik, Dorota Malgorzata – Polen

Blodsykdommer

Wojcik, Dorota Malgorzata – Polen

Fordøyelsessykdommer

Abbas, Rachid – Danmark

Arnarsdottir, Asta

Hetta, Anne Kristine

Fødselshjelp og kvinnesykdommer

Iversen, Grete Alræk

Kumoch, Malwina Ewa – Polen

Lomsdal, Sølvi

Murzakanova, Gulim

Rapp, Jan Anders Richard – Sverige

Szunyogh, Norberg – Slovakia

Gastroenterologisk kirurgi

Kjos, Arnulf

Generell kirurgi

Geisner, Thomas

Palubinskas, Saulius – Danmark

Tyszkiewicz, Tadeusz Josef – Sverige

Aasgaard, Frode

Hjertesykdommer

Glasø, Jan – Sverige

Aagnes, Inger

Hud- og veneriske sykdommer

Ekornes, Elin Eikemo

Indremedisin

Dietrich, Svenja

Gibbs, Charlotte Christine

Klæboe, Lars Gunnar

Kukuruzovic, Edin

Larsen, Tomas

Olsson, Lena Margareta – Sverige

Wik, Hilde Skuterud

Infeksjonssykdommer

Thoresen, Lars

Lungesykdommer

Olsson, Lena Margareta – Sverige

Nevrokirurgi

Behbahani, Maziar – England

Nevrologi

Devik, Kristina

Ortopedisk kirurgi

Eikrem, Morten

Hjulstad, Arild

Kjærvik, Cato

Stokke, John Olav Klingenberg

Psykiatri

Bolik, Elisabeth Stefanie Nissestad

Krasuski, Piotr Bogdan – Polen

Mijatovic, Dragan

Sahebzadeh, Ahmadullah – Danmark

Skrede, Bjarte Ingvar

Radiologi

Heravy, Bahman – Sverige

Kloster, Vidar Laurits

Komnenov, Aleksandar – Sverige

Nye veiledere

Følgende ble godkjent i sentralstyrets møte 23. 4. 2012

Veileder i kognitiv terapi

Huse, Anne-Mari

Veileder i psykodynamisk psykoterapi

Klouman, Regina Mohn

Ulberg, Randi

Psykoterapiveileder i barne- og ungdomspsykiatri

Raaholt, Mette Flessum

Anbefalte artikler