Nye spesialister

Artikkel

Legene nedenfor ble i sentralstyrets møte 25.5. 2010 godkjent som spesialister

Allmennmedisin

Andersson, Galina – Sverige

Boym, Line

Eriksen, Hans-Olav

Hamre, Siv Selvik

Homlong, Lisbeth

Jørgensen, Cecilie

Kjøl, Cathrine A.

Mjøen, Randi

Olsson, Bernt Roald – Sverige

Søberg, Rune

Wold, Kaj Mikael

Aaen-Larsen, Birger – Danmark

Allmennmedisin – fornyelse

Andersen, Randi Finstad

Berland, Gunnar

Bjørndal, Liv Gerhardsen

Brevad, Eliska

Bugge, Ellen

Dahl, Erik

Dalane, Per Kjetil

Eide, Truls Anton

Giæver, Anton K.

Glasø, Morten

Grødem, Olav-Kåre

Halvorsen, Tori Flaatten

Hatlen, Roger

Haug, Olgeir

Haukelid, Kjell-Olav

Haver, Hans Erik

Heggen, Olav

Hetlevik, Irene

Hovind, Hans-Gerhard

Juvkam, Elisabeth

Karlsen, Monika

Kielland, Knut Boe

Kjærnet, Dag Johann

Kjørstad, Odd Jarle

Lura, Toralv

Malterud, Kirsti

Melve, Knut-Johan

Meum, Per-Kristian

Norenberg, Petter

Paulsen, Walter

Sayar, Masoud

Selnes, Lene Dahlen

Selsås, Margareth

Skartveit, Magne

Steiran, Pål

Strømme, Geir

Tellefsen, Olaf

Tveit, Lars Johan

Valen-Sendstad, Axel

Winge, Odd

Anestesiologi

Enlund, Magnus Johan – Sverige

Holtz, Sven Bertil – Sverige

Johansen, Aslak

Kaldestad, Rune

Manolopoulos, Thedore – Sverige

Pedersen, Robert

Pryjma-Gorska, Justyna Karina – Tyskland

Radenkovic, Bojana – fagområdelisens

Rasmussen, Niels Høigaard – Danmark

Steen, Nick Phaff – Danmark

Stær-Jensen, Henrik

Wandas, Marzena – Sverige

Barne- og ungdomspsykiatri

Hansen, Ine Margrethe

Barnekirurgi

Vigen, Morten

Barnesykdommer

Bennhagen, Rolf Göran – Sverige

Bjering, Sidsel

Haraldsen, Cathrine

Solheim, Sturla Owren

Endokrinologi

Christensen, Cramer Kjeldahl – Danmark

Fordøyelsessykdommer

Éles, Zsuzsanna – Ungarn

Fødselshjelp og kvinnesykdommer

Jareld, Tone Årmodt

Pedersen, Stig

Putz, Andreas – Tyskland

Gastroenterologisk kirurgi

Seeberg, Lars Thomas

Generell kirurgi

Karlsson, Lars Gösta – Sverige

König, Klaus Gerd Steffen – Tyskland

Sagatun, Caroline Utne

Indremedisin

Christensen, Cramer Kjeldahl – Danmark

Madsen, Kim Hvid Benn – Danmark

De Meirleir, Kanny Leo – Belgia

Oppegaard, Per Arne

Prestmo, Anders

Sagosen, Arnt Gerhard

Infeksjonssykdommer

Dalgard, Olav

Karkirurgi

Karlsson, Lars Gösta – Sverige

Lungesykdommer

Berg, Janna

Kovács, Tibor – Ungarn

Medisinsk mikrobiologi

Grub, Carola

Johnsen, Bjørn Odd

Nevrologi

Lillo, Antonia Vilagrán – Tyskland

Linde, Anders Mattias – Sverige

Pedersen, Rune Aakvik

Ortopedisk kirurgi

Anspoks, Oskars – Latvia

Robinson, Yohan – Sverige

Sjøbrend, Håkon

Sletten, Ida Neergård

Plastikkirurgi

Fazlagic, Elvedin

Psykiatri

Eklöf, Leif Karl Olof – Sverige

Gulmann, Nils Christian – Danmark

Halász, Judit – Ungarn

Klys, Patrycja Jolanta – Polen

Lindholm, Eva Lena Margareta – Sverige

Markiewicz, Tomasz – Polen

Melchisedekow, Dymitr – Polen

Morozova, Marite – Latvia

Ottosen, Inger Margrethe – Danmark

Palinska, Danuta – Polen

Radiologi

Gad, Ahmed – Danmark

Karalli, Amar – Sverige

Kåvik, Berit Riise

Megyeri, Ilona Éva – Ungarn

Obaid, Hayder Ghani – Danmark

Revmatologi

Aga, Anna-Birgitte

Barstad, Ann-Karin

Kristo, Cybèle

Urologi

Pettersen, Ellen Henriette

Øyesykdommer

Smitran, Andrea Trischler – Sverige

Legene nedenfor ble i sentralstyrets møte 15.6. 2010 godkjent som spesialister

Allmennmedisin

Axelsson, Lars Magnus Christian – Sverige

Bjerklow, Göran – Sverige

Emmerich, Julia

Enerstvedt, Helge

Falk, Hilde Margrethe

Farestveit, Margaret

Hilton, Priscilla

Høst, Hanne – Danmark

Ivan, Daniela

Khawar, Khalid

Lübbig, Uwe

Nyhuus, Per Tidemann – Danmark

Palme, Maria Hennie Vilhelmina Hagert – Sverige

Singh, Vavneet

Stokke, Ann-Kristin

Strøm, Jon Sverre – Danmark

Vallersnes, Odd Martin

Allmennmedisin – fornyelse

Alstad-Olsen, Jan-André

Andersen, Grete Daatland

Apelseth, Roger Ove

Aukrust, Elisabeth

Aune, Tore

Austad, Terje Roald

Barlag, Lis-Merete

Bashir, Muhammad

Blekastad, Terje Arild

Brakstad, Jorun Fiske

Breiby, Morten

Cunen, Josiane

Eilertsen, Guttorm

Folkvord, Bent

Fürstenau, Toralf Jürgen

Grimstad, Sølve

Groenhof, Ragnar

Hansen, Jon Solli

Harbo, Bjørn

Henanger, Geir

Holm, Tore Johan

Johansen, Inger

Kværness, Hjørdis

Laugen, Jan

Lystad, Harald

Mulabecirovic, Esad

Myrstad, Pål

Norén, Bjørn

Schou, Knut Erik

Taslaman, Edin

Thorvaldsen, Signe Nome

Tjønn, Torkjell

Wallin, Tone

Walstad, Marte

Øvretveit, Johannes Arnt

Anestesiologi

Binieda, Piotr Jaroslaw – Sverige

Bonderovic, Malisa – Sverige

Gottschau, Bo – Sverige

Lagerklint, Anders – Sverige

Lorentzen, Håvard Trøite

von Münster, Thomas – Tyskland

Nopp, Lars Peter – Sverige

Nordenberg, Lars Ragnar – Sverige

Sesevic, Dragana – Sverige

Strekalovsky, Anton – Sverige

Suwalski, Jacek Jan – Polen

Tuneskog, Anders Gert Magnus – Sverige

Barne- og ungdomspsykiatri

Henriksen, Pål

Sigurbjörnsdóttir, Steingerdur – Island

Barnesykdommer

Bjørkhaug, Anders

Boström, Johan Olof – Sverige

Drenchev, Nikolay – Bulgaria

Juvonen, Pekka Olavi – Sverige

Leth, Helle Birgitte – Danmark

Sigurbjörnsdóttir, Steingerdur – Island

Stensvold, Hans Jørgen

Sultan, Arshad

Fysikalsk medisin og rehabilitering

Söder, Karin Maud Lillemor Edlund – Sverige

Fødselshjelp og kvinnesykdommer

Janowitz, Nicola

Klovning, Kristin

Gastroenterologisk kirurgi

Skattum, Jorunn

Generell kirurgi

Ahrenstedt, Per Örjan – Sverige

Diermann, Johannes Engelbert – Tyskland

Duncker, Linda – Sverige

Edlund, Karl Gunnar – Sverige

El-Batran, Said Ahmed – Danmark

Perdawid, Sharafaden Karim – Danmark

Skattum, Jorunn

Geriatri

Axelsson, Lars Magnus Christian – Sverige

Hjertesykdommer

Bhuiyan, Abul K.M.A. Salam – Sverige

Solem, Jens Otto – Sverige

Indremedisin

Aune, Erlend

Axelsson, Lars Magnus Christian – Sverige

Bhuiyan, Abul K.M.A. Salam – Sverige

Marklund, Sven Erik Valdemar – Sverige

Solem, Jens Otto – Sverige

Medisinsk mikrobiologi

Richter, Malgorzata Marta – Polen

Nevrologi

Sikiric, Alma

Ortopedisk kirurgi

Edlund, Karl Gunnar – Sverige

Eilertsen, Lars

Janson, Per-Erik – Sverige

Jensen, Per Lynge – Danmark

Majed, Ahmad Fadel – Danmark

Øhrn, Frank-David

Patologi

Kovács, Zsuzsanna – Ungarn

Plastikkirurgi

Janson, Per-Erik – Sverige

Psykiatri

Akseth, Kristine

Blanár, Levente – Ungarn

Fink, Markus Flintholm – Danmark

Holdahl, Jim Johan

Holmstedt, Lena Marta Elise – Sverige

Moen, Mette Camilla

Parling, Anna Alexandrovna – Sverige

Pundura, Ludmila – Latvia

Reinhardt, Georg Walter

Severinsen, Øystein

Turonek, Marta Aneta – Polen

Radiologi

Anthmyr, Bo Anders Rolf – Sverige

Einarsson, Gudmundur Örn – Island

Holme, Sigrun Skaar

Skoglund, Sven Hugo Helge – Sverige

Staroscinski, Slawomir – Sverige

Suwalska, Magdalena Anna – Sverige

Samfunnsmedisin

Enoksen, Kjellaug

Seierstad, Tor Øystein

Urologi

Malmquist, Annika Birthe Marie – Sverige

Nilsen, Ole Jacob

Rawal, Ravi

Sabir, Emad Fadhel – Sverige

Øre-nese-halssykdommer

Hochermann, Max Arthur – Sverige

Ritthagen, Kim Gunilla Mikaela – Sverige

Sjögren, Anna Sofia Margareta – Sverige

Øyesykdommer

Bjarghov, Steinar

Owczarska, Wieslawa – Polen

Ueland, Hans Olav

Nye veiledere

Veileder i psykodynamisk psykoterapi

Stokkeland, Lilian Mortensen

Østrem, Anne Chrstine

Veileder i gruppepsykoterapi

Small, Thomas

Anbefalte artikler